robi küldte be 2020. 06. 29., h - 12:56 időpontban

A 2020-as koronavírus

Amikor ez a koronavírus elkezdődött, még nem gondoltam volna, hogy ilyen fontos lesz.

Az iskolát bezárták, így online kellett tanulnunk. Mindig csak azt hallottuk, hogy: „Maradj otthon!” Nem találkozhattunk egymással, mert tartani kellett a távolságot. Hamar megszoktuk a karanént.  A legjobb az volt az egészben, hogy nem kellett iskolába járni, hanem csak az asztal előtt ülni és tanulni. Persze jó lett volna akkor is, ha kell. Néha hiányzott az iskola, de hamar belerázódtam a dologba. Hálás vagyok azért, mert így is meg tudtak oldani mindent. Csomó új dolgot megtanultam. Például, hogy mennyire fontosak az orvosok, a rendőrök, és hogy milyen fontos a természet. Remélem, szeptembertől vége lesz a járványnak, és mehetek az iskolába.

Azt gondolom, hogy ez az egész azért történt így, hogy legyen egy nagyobb emléke a világnak.

Kovács Kiara

4. osztály

Digitális tanulás

Amikor ez a koronavírus elkezdődött, kicsit megijedtem. Az iskolát bezárták, így a tanárok létrehozták a digitális oktatást.

Mindig csak azt hallottuk, hogy a vírus így, a vírus úgy…. Nem találkozhattunk egymással, ami nagyon bántott. Azért hamarosan belerázódtunk a digi tanulásba. Megszoktuk, hogy reggel 9 órakor volt a tanulás kezdete. A végére ügyesen kezeltük már a dolgokat, de az elején nehezen értettük meg. A legjobb az volt az egészben, hogy ugyanúgy tanultunk, okosodtunk, és egyre jobban álltam a jegyeimmel! Mondhatjuk, hogy a tanulás szempontjából jó volt ez a vírus. Persze jó lett volna, ha nem zárják be a sulit, de ezek szerint ennek így kellett történnie. Nagyon hálás vagyok azért, hogy Tünde néni mindig a tanulásra késztetett minket, és hogy végig ott volt mellettünk. Nagyon köszönöm neki!

Nagyon hiányzott végig, hogy találkozhassak a barátaimmal. Ez volt a legnehezebb. De egy csomó új dolgot tanultam. Megtanultam, hogy ha van kitartásunk, bármit meg lehet csinálni.

Remélem, szeptembertől újra találkozhatok azokkal, akikkel nem tudtam.

Azt gondolom, ez az egész azért történt így, hogy megtanuljuk milyen az iskola digitálisan.

Lóki Attila

4. osztály